Naujienos


Dubravos urėdijoje atidarytas modernus miško sodmenų sandėlis-šaldytuvas

DUBRAVOS URĖDIJOJE ATIDARYTAS MODERNUS MIŠKO SODMENŲ SANDĖLIS-ŠALDYTUVAS

Šių metų gruodžio 8 d. VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos medelyne buvo atidarytas didžiausias Lietuvoje miško sodmenų sandėlis-šaldytuvas. Šis modernus laikymo šaldytuvas - tai tik pirmoji Dubravos urėdijoje pradėto vystyti didelio inovacinio projekto - medelyno auginančio miško sodmenis su apribota šaknų sistema, dalis.
Sandėlio-šaldytuvo atidarymo proga suruoštame seminare dalyvavo Kauno r. meras Valerijus Makūnas, Aplinkos ministerijos Miškų departamento, Generalinės miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos, miškų mokslo bei mokymo institucijų, miškų urėdijų bei žiniasklaidos atstovai.
VĮ Dubravos EMMU miškų urėdas Kęstutis Šakūnas ir vyriausiasis miškininkas Gediminas Kazlovas seminaro dalyviams papasakojo apie sodmenų sandėlio-šaldytuvo projektavimo bei statybos problemas. Pagrindė miško sodmenų su uždara šaknų sistema auginimo idėjas teisingumu, supažindino su viso objekto schema bei jo įgyvendinimo finansines galimybes.
Dubravos urėdijos miško sodmenų sandėlis-šaldytuvas yra pats didžiausias iš šiuo metu esančių Lietuvoje, kuriame gali būti saugoma 2-3 milijonai sodinukų ir sėjinukų, išaugintų atvirame grunte, arba 3-4 milijonai išaugintų konteineriuose su apribota šaknų sistema. Bendras pastato plotas- 1011 kv. m, sodinukų rūšiavimo patlpos užima 197 kv. m, patalpa nerūšiuotai produkcijai- 162 kv. m, dvi sodinukų laikymo (šaldymo) kameros-235 ir 230 kv.m ploto bei 154 kv. m sandėlys. Sandėlio- šaldytuvo pastatymas kainavo 605 tūkst. eurų.
Suprojektuotų šiltnamių komplekse pradžioje numatoma kasmet išauginti 3,5 milijonų miškui sodinti tinkamų sodmenų, o, esant reikalui, šį kiekį būtų galima padidinti ir iki 6-7 milijonų.
LAMMC Miškų instituto mokslo darbuotojas Vytautas Suchockas išsamiai paaiškino tokių miško sodmenų sandėlių-šaldytuvų reikalingumą miško sodmenų auginimo medelynuose, apibūdino jų tipus, šaldymo sistemų ypatumus, sodmenų laikymo trukmę ir kt.
Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyriausioji specialistė Zita Bitvinskaitė trumpai apžvelgė miško sodmenų medelynų ir daigynų istorinę raidą Lietuvoje, priminė, kad medelynų stambinimas buvo jau numatytas prieš 25 m., tačiau realių darbų šioje srityje galima tikėtis tik dabar po to, kai kompetentinga komisija apžiūrėjo ir įvertino visus 37 Lietuvos miškų urėdijose esančius miško sodmenų auginimo medelynus. Z. Bitvinskaitė pasidžiaugė, kad statyti miško sodmenų auginimo su apribota šaknų sistema šiltnamių kompleksą pirmoji ėmėsi Dubravos miškų urėdija.
Apie minėtos medelynų vertinimo komisijos darbą papasakojo Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Mankevičienė, pabrėždama, kad medelynų būklė dažnai priklauso ne nuo investicijų į juos dydžio, bet ir nuo specialistų kvalifikacijos. E. Mankevičienė pažadėjo, kad ateityje Generalinė urėdija kontroliuos, kad miško sodmenų išauginimo srityje nebūtų beprasmių investicijų.
Kauno r. meras V. Makūnas pasidžiaugė visų miškininkų įstaigų, įsikūrusių Kauno r., veikla, palinkėjo Dubravos urėdijos darbuotojais, kad didelio masto inovacinis projektas - šiltnamių kompleksas būtų įgyvendintas iki urėdijos 60-mečio 2017 metais. Meras už didelio inovacinio projekto vykdymą, papildomų darbo vietų sukūrimą VĮ Dubravos EMM urėdijai įteikė medalį „VĮ Dubravos eksperimentinei-mokomajai miškų urėdijai už verslo ir inovacijų plėtrą".
Po seminaro teorinės dalies dalyviai lankėsi miško sodmenų sandėlyje-šaldytuve. Kauno r. merui V. Makūnui, Dubravos EMMU miškų urėdui K. Šakūnui, Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyriausiajai specialistei Zitai Bitvinskaitei bei Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyriausiajai specialistei Eglei Mankevičienei perkirpus juostelę, o UAB „Statybų ritmas", vykdžiusiai sandėlio statybos darbus, direktoriaus pavaduotojui Broniui Marcinkevičiui urėdui įteikus simbolinį raktą, seminaro dalyviai apžiūrėjo sodmenų rūšiavimo patalpas bei šaldymo kameras, kur jau pradėta krauti konteineriai su miško sodmenimis.

Vytautas Ribikauskas

 

 

2015 12 15


VĮ Valstybinių miškų urėdija

Dubravos regioninis padalinys


Įmonės kodas:  132340880

PVM kodas:        LT323408811

Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės

Registro centro Kauno filiale

Liepų g. 12, Girionių km. Kauno r. LT-53102

Telefonai:  8-37 547266, 8-698 50456

Faksas:      8-37 547374

El. paštas: dubrava@vivmu.lt

Statistikos

Gaisrai Ligos Mediena