Naujienos


KALĖDINIŲ EGLĖS ŠAKŲ Į MIESTO ROTUŠĘ

Vytautas Ribikauskas
Jau septintąjį kartą Generalinės miškų urėdijos ir visų Lietuvos urėdijų gruodžio 18 d. renginyje „Parsinešk Kalėdas į savo namus" VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos darbuotojai gyventojams kalėdines eglių šakas dalino Kauno miesto Rotušės aikštelėje.

Jau septintąjį kartą Generalinės miškų urėdijos ir visų Lietuvos urėdijų gruodžio 18 d. renginyje „Parsinešk Kalėdas į savo namus" VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos darbuotojai gyventojams kalėdines eglių šakas dalino Kauno miesto Rotušės aikštelėje.
Per porą valandų, prasidedant nuo 15 val., išdalinta apie 2500 eglišakių - tiek, kiek tilpo į pilnai prikrautą sunkvežimį. Eglių šakų dalinimo gyventojams renginyje aktyviai dalyvavo ir pats urėdijos miškų urėdas Kęstutis Šakūnas.
Paruoštos nuo atviroje erdvėje augančių medžių eglių šakos buvo vešlios, skarotos, pasipuošusios sodriai žaliais spygliais, todėl miestiečiai ėmė jas labai noriai. Gyventojai rinkosi norimą šakos dydį, nes miškininkai čia pat vietoje pagal miestiečių pageidavimus eglišakes galėjo paformuoti.
Šiais metais be eglių šakų miškininkai gyventojams dalino simbolines dovanėles: dubraviškių paketėliuose buvo arbata ir prieskoniai. Norintiems daugiau sužinoti apie Dubravos EMM urėdijos veiklą išdalinta daug naujai išleistų lankstinukų.
Kadangi Kalėdinių eglių šakų dalinimas prieš šventes jau tapo gražia tradicija, tarp atėjusių pasiimti švenčių papuošalą buvo nemažai ir pažįstamų veidų. Tačiau tarp naujai susidūrusių su tokia miškininkų akcija buvo ir besistebinčių, kad: „šiais laikais kažkas dar ką nors gali duoti ir veltui ?".
Tarp atėjusiųjų į aikštę pasiimti eglišakių daugiausia senyvo amžiaus miestiečių. Jiems, matyt, nusipirkti gana brangų kalėdinį medelį gana sudėtinga. Buvo ir moksleivių ar jaunų mamų su atžalomis vėžimėliuose.
Aikštėje prie eglių šakų prikrauto sunkvežimio tvyrojo gera nuotaika. Gyventojai dėkojo miškininkams už gražų renginį, vieni kitiems linkėjo linksmų švenčių.
Džiugu, kad toks labai daug miškininkams nekainuojantis, tapęs gražia tradicija renginys atneša džiaugsmą dideliam būriui gyventojų. Daugelis iš jų be šios akcijos Kalėdas sutiktų be jokią šilumą ir gaivų miško kvapą suteikiančių eglės šakų ar medelių. Miškininkai tikisi, kad bent kiek toks renginys sumažina norinčiųjų kalėdinę eglutę savarankiškai nusikirsti miškuose, parkuose ar kitose želdynuose.

 

 

 

 

2015 12 21


VĮ Valstybinių miškų urėdija

Dubravos regioninis padalinys


Įmonės kodas:  132340880

PVM kodas:        LT323408811

Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės

Registro centro Kauno filiale

Liepų g. 12, Girionių km. Kauno r. LT-53102

Telefonai:  8-37 547266, 8-698 50456

Faksas:      8-37 547374

El. paštas: dubrava@vivmu.lt

Statistikos

Gaisrai Ligos Mediena