Naujienos


Miškų urėdijos skelbia akciją „Elnių vestuvių serenados“

    Miškų urėdijos skelbia akciją „Elnių vestuvių serenados"

    Miškininkai norėtų su visais pasidalinti nuostabiu jausmu ir palaima ausims, kada miškai aidi nuo tauriųjų elnių baubimo. Elnių ruja - gamtos šventė, šių taurių žvėrių grožio ir jėgos kulminacija. Taurieji elniai rujoja nuo rugpjūčio vidurio iki spalio vidurio, bet karščiausios aistros verda rugsėjį. Tokiu metu elniai paprastai būna ne tokie atsargūs ir apie savo teritorijas patinai skelbia širdį veriančiu riaumojimu. Taurieji elniai, ypatingi žvėrys, dėl savo haremo dažniausiai kaunasi susiremdami ragais, tačiau neretai varžovus įveikia balsu - tikrai pajėgus, stiprus elnias riaumoja labai storu, dusliu balsu, tarsi grasindamas jaunesniems patinams ir taip juos nuvydamas.

    Anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, per elnių vestuves jų patinų balsai, tokie įvairūs, daug sakantys apie pačius žvėris, aidi nuo vakaro iki ryto. Per patį vestuvių karštį juos girdime ir dieną. Spalį, rujai pasibaigus, elniai nutils, pasklis po aplinkui esančius miškus.

    Taigi, miškininkai kviečia pabūti tyliais elnių vestuvių girioje klausytojais. Miškų urėdijos, prižiūrinčios profesionaliosios medžioklės plotus (Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Kupiškio, Mažeikių, Pakruojo, Panevėžio, Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų ir Ukmergės), paskyrė po du rugsėjo vakarus, kada pakvies norinčiuosius pasiklausyti „Elnių vestuvių serenadų".

    Įspėjame, kad į šį unikalų koncertą būtina registruotis paskelbtų miškų urėdijų tinklapiuose nurodytais adresais ir telefonais. Informacijos apie urėdijose vyksiančius koncertus galite rasti ir čia.

    Generalinės miškų urėdijos informacija

2016 09 12


VĮ Valstybinių miškų urėdija

Dubravos regioninis padalinys


Įmonės kodas:  132340880

PVM kodas:        LT323408811

Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės

Registro centro Kauno filiale

Liepų g. 12, Girionių km. Kauno r. LT-53102

Telefonai:  8-37 547266, 8-698 50456

Faksas:      8-37 547374

El. paštas: dubrava@vivmu.lt

Statistikos

Gaisrai Ligos Mediena