Naujienos


„Mediena 2016“ akcijos metu medienos apskaitos kontrolieriai nustatė šiurkščių pažeidimų

„Mediena 2016" akcijos metu medienos apskaitos kontrolieriai nustatė šiurkščių pažeidimų

Siekiant užtikrinti visų nuosavybės formų miškų apsaugą ir užkardyti nelegaliai iškirstos medienos pardavimą, Generalinės miškų urėdijos Mobiliosios miško kontrolės grupės pareigūnai, pasitelkę VĮ miškų urėdijų pajėgas, kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės transporto inspekcijos ir Muitinės departamento pareigūnais 2016 m. rugsėjo 22 - 24 dienomis šalyje vykdė prevencinę priemonę „Mediena 2016".
Priemonės „Mediena 2016" metu buvo apsilankyta 27 lentpjūvėse, kuriose buvo tikrinamas į lentpjūves atvežtos medienos įsigijimo dokumentų išrašymo teisingumas, jos kiekio bei kokybės atitikimas faktiniams likučiams. Kadangi daugelyje aplankytų lentpjūvių mediena sandėliuojama chaotiškai, tikrintojams užėmė daug laiko kol sumatavo beveik 27 tūkst. m³ sortimentų. Patikrinimo metu nustatyta viena nedeklaruota lentpjūvės veiklos vykdymo vieta, kitoje rasti 2 nelegalūs darbuotojai. Nustatyta apvaliosios medienos bei medienos atraižų trūkumai, apvaliosios medienos apskaitos (nepildomas medienos apskaitos žurnalas, neišrašyti kasos pajamų ir išlaidų orderiai, nepildyta kasos knyga, nepasirašyti kasos dokumentai, o trūkstant kasoje pinigų perkama už direktoriaus pinigus, kurie neužpajamuojami įmonės kasoje) ir įmonių vidaus tvarkos pažeidimai.
Antrąją priemonės „Mediena 2016" dieną Generalinės miškų urėdijos Mobiliosios miško kontrolės grupės, VĮ miškų urėdijų, kartu su Valstybinės transporto inspekcijos ir Muitinės departamento pareigūnais tikrino medieną vežantį transportą.
Vieno sustabdyto medienvežio automobilio vairuotojas atsisakė važiuoti ant svarstyklių, todėl nustatyti tikslaus svorio nebuvo galimybės, vežamo medienos krovinio svoris buvo paskaičiuotas ir nustatyta, kad transporto junginio bendroji masė - 55,21 t. Patikrinus minėto vairuotojo transporto priemonės dokumentus, nustatyti daugiau nei 25 pažeidimai (nustačius už sunkiasvorio krovinio vežimą neturint leidimo, nustatytus darbo ir poilsio pažeidimus, teisėtų Inspekcijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą ir kt.), todėl vairuotojui surašytas Administracinių teisės pažeidimų (toliau - ATP) protokolas.
Kitas medienvežio automobilio vairuotojas ant paruoštų svėrimui svarstyklių nevažiavo, teigė, kad transporto priemonė nebeužsiveda dėl galimo gedimo. Patikrinus minėto vairuotojo dokumentus, buvo nustatyta 29 pažeidimai, todėl jam surašytas ATP protokolas.
Kitiems medienos vežėjams už nustatytus įvairius pažeidimus, tokius kaip medienos gabenimo lapo neturėjimas ir kt., taip pat surašyti ATP protokolai.
Trečiąją prevencinės priemonės dieną pareigūnai nustatė savavališkų miško kirtimų atvejų, savavališką išvirtusių medžių pasisavinimą, savavališkai eksploatuojamą žvyro karjerą, taip pat išaiškino statybinių atliekų į miškus vežėją.
Be medienos apskaitos ir kitų su mediena susijusių pažeidimų nustatymo, priemonę vykdę pareigūnai taip pat aptiko gamtos teršėjus srutomis ir išaiškino atvejų, kuomet medžiotojų būreliai nesilaikė teisės aktų nustatytų reikalavimų ir pašarus žvėrims buvo išpylę tiesiai ant žemės.
Po prevencinės priemonės „Mediena 2016" rezultatų pateikimo, Generalinės miškų urėdijos vadovybė pažadėjo, kad tokio pobūdžio akcijos bus vykdomos dažniau.

Primename, kad, pastebėjus įtartinais ar eismo taisyklėmis draudžiamais maršrutais judančius ar vizualiai virš leistino krovinio aukščio medienos pakrautus ir ją gabenančius medienvežius bei vykdomą kitą nelegalią veiklą miškuose, būtina informuoti Generalinę miškų urėdiją elektroniniu paštu info@gmu.lt arba Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus mobiliosios miško kontrolės grupės specialistus.

2016 09 28


VĮ Valstybinių miškų urėdija

Dubravos regioninis padalinys


Įmonės kodas:  132340880

PVM kodas:        LT323408811

Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės

Registro centro Kauno filiale

Liepų g. 12, Girionių km. Kauno r. LT-53102

Telefonai:  8-37 547266, 8-698 50456

Faksas:      8-37 547374

El. paštas: dubrava@vivmu.lt

Statistikos

Gaisrai Ligos Mediena