Naujienos


Tęsiasi akcija „Miškas 2016“, gabenant medieną – 14-a pažeidimų

Tęsiasi akcija „Miškas 2016", gabenant medieną - 14-a pažeidimų

Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės valstybiniai miškų pareigūnai, kartu su Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Panevėžio regiono departamento ir Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnais, vykdydami akciją „Miškas 2016", vieną dieną paskyrė specializuotiems - medieną gabenančio transporto tikrinimams.

Panevėžio rajono teritorijoje tikrintos medieną gabenančios transporto priemonės daugumoje turėjo tvarkingus medienos gabenimo dokumentus, tačiau 2-jose nustatytas viršsvoris, o vienam fiziniam asmeniui nustatyta 14-a pažeidimų.

Pasvėrus tikrinamą įmonei priklausančią ir medieną gabenančią transporto priemonę, nustatytas bendrosios masės viršijimas. Nors tikrinamai transporto priemonei buvo gautas leidimas suteikiantis teisę transporto priemonės junginiui važiuoti aštuoniomis tonomis didesne - 48 tonų bendrąja mase, tačiau - vežėjai viršijo ir pastarąja, - svarstyklės rodė daugiau nei 49 tonas. Vairuotojui taikyta atsakomybė pagal ATPK 145 str. 4, 6 dalis surašant protokolą su administraciniu nurodymu. Dalis medienos krovinio šalinant pažeidimą buvo nukrauta į kitą transporto priemonę.

Sustabdžius fiziniam asmeniui priklausančią medieną gabenančią transporto priemonę, paaiškėjo, kad iš vairuotojo jau anksčiau buvo paimti transporto priemonės dokumentai už sunkiasvorio krovinio gabenimo, techninės būklės trūkumų ir važiavimo be galiojančios techninės apžiūros dokumento pažeidimus. Nepašalinęs minėtų nustatytų pažeidimų vairuotojas nevykdė teisėtų Valstybinės kelių transporto inspekcijos pareigūnų reikalavimų. Pasvėrus transporto priemonę, nustatyta, kad 7 tonomis viršyta leidžiama (25 t) bendroji masė, taip pat viršyta automobilio varančiųjų ašių grupės apkrova. Vairuotojui surašytas ATP protokolas be administracinio nurodymo, nustačius 14 pažeidimų: už sunkiasvorio krovinio vežimą neturint leidimo, sunkiasvorio krovinio pakrovimą, neįsitikinus, kad yra gautas leidimas vežti tokį krovinį, vežimą pakrovus priekabą aukščiau nei 1,6 m, neturint techninės ekspertizės išvados (su sunkiasvoriu kroviniu susiję pažeidimai vnt.), nustatytą darbo ir poilsio režimo pažeidimą, važiavimą be licencijos kopijos, suteikiančios teisę gabenti krovinį už atlygį, techninės būklės trūkumus, važiavimą be galiojančios techninės apžiūros ir be transporto priemonės dokumentų bei teisėtų Inspekcijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą. Bylos nagrinėjimas vyks teisme.

Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, aukščiau paminėti nustatyti pažeidimai rodo, kad tokio pobūdžio akcijos yra labai reikalingos, o kai kurie medienos vežėjai net ir žinodami apie planuojamus tikrinimus, nesilaiko nustatytų reikalavimų.

Rugsėjo mėn. šalyje vykusios prevencinės priemonės „Mediena 2016" metu buvo patikrinta 20 lentpjūvių (tikrintas į lentpjūves atvežtos medienos įsigijimo dokumentų išrašymo teisingumas, jos kiekio bei kokybės atitikimas faktiniams likučiams), medieną vežantis transportas bei inspektuoti miškai dėl savavališkų kirtimų ir kitos nelegalios veiklos. Daugiau informacijos apie rugsėjo mėn. vykusią akciją ir jos rezultatus: http://gmu.lt/naujienos/nid.4950;/

Primename, kad, pastebėjus įtartinais ar eismo taisyklėmis draudžiamais maršrutais judančius ar vizualiai virš leistino krovinio aukščio medienos pakrautus ir ją gabenančius medienvežius bei vykdomą kitą nelegalią veiklą miškuose, būtina informuoti Generalinę miškų urėdiją elektroniniu paštu info@gmu.lt arba Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus mobiliosios miško kontrolės grupės specialistus.

2016 12 23


VĮ Valstybinių miškų urėdija

Dubravos regioninis padalinys


Įmonės kodas:  132340880

PVM kodas:        LT323408811

Duomenys kaupiami ir saugomi Valstybės įmonės

Registro centro Kauno filiale

Liepų g. 12, Girionių km. Kauno r. LT-53102

Telefonai:  8-37 547266, 8-698 50456

Faksas:      8-37 547374

El. paštas: dubrava@vivmu.lt

Statistikos

Gaisrai Ligos Mediena