Įsibėgėjo Dubravos Arboretumo atnaujinimo darbai

Iki 2017 m. rugpjūčio 1 d., vykdant darbus pagal VĮ Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos Arboretumo atnaujinimo projektą, atlikti svarbiausi infrastruktūros atnaujinimo darbai. 
     Pirmiausia nuardyta pušūnų ir erikinių augalų kolekcijos tvora ir pašalinti pasenę, negyvybingi, menkaverčiai medžiai ir krūmai kuriamoje naujoje Arboretumo ekspozicijoje, apjungiančioje buvusį senąjį kolekcinį skyrių, pušūnų ir erikinių augalų kolekciją bei iki šiol nenaudotą apleistą 1,4 ha plotą. Apjungta teritorija sutvarkyta, pašalinti kelmai, statybinės atliekos, išlygintas gruntas. Visas plotas aptvertas, įrengti įvažiavimo vartai ir varteliai lankytojams. Baigiami tiesti takai, kuriais galima patogiai pasiekti įdomiausius, vertingiausius augalus, pamatyti gražiausius vaizdus. Išvalytas tvenkinys, tvarkomos jo pakrantės, nutiestas tiltelis per tvenkinį, o netoli jo pastatyta pavėsinė. 
     Pagrindinėje Arboretumo teritorijoje (augalų kolekcijų skyriuje) išlyginti ir nužvyruoti takai, tad darbuotojams ir lankytojams patogu automobiliais, dviračiais ar pėsčiomis pasiekti bet kurią Arboretumo dalį.
Retųjų medžių ir krūmų ekspozicijoje atnaujinti esami takai ir nutiestas juos sujungiantis naujas takas, todėl dabar galima apeiti visą ekspoziciją, susipažinti su visais augalais. 
     Visoje Arboretumo teritorijoje (naujojoje ekspozicijoje, augalų kolekcijų skyriuje ir retųjų medžių ir krūmų ekspozicijoje) pagal projektą numatytose vietose pastatyti rėmai informaciniams stendams, pastatytos šiukšliadėžės, pažymėtos vietos parko suoliukams. 
Nors dar nepradėti augalų kolekcijų papildymo darbai bei informacinės sistemos kūrimas, bet Arboretumo lankytojai, ypač dažniau čia buvojantys aplinkiniai gyventojai, jau naudojasi atnaujintais ir naujai įrengtais takais, domisi vykdomais darbais ir teigiamai vertina pokyčius Arboretume.