Kaune minėti Šv. Huberto, medžiotojų globėjo, diena jau tapo tradicija.

Šiais metais lapkričio 3 d. Kaune jau ketvirtą kartą minima Šv. Huberto, medžiotojų globėjo diena. Džiugu, kad Šv. Huberto dienos minėjimas Kaune jau tapo gražia tradicija.

Šiais metais lapkričio 3 d. Kaune jau ketvirtą kartą minima Šv. Huberto, medžiotojų globėjo diena. Šį kartą paminėti Šv. Huberto dieną Kauno medžiotojų sąjungos (KMS) medžiotojų klubų ir būrelių atstovai, ir miestiečiai rinkosi Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje. Bažnyčios papuošimui išstatytos klubų vėliavos, kurios po Šv. Mišių buvo pašventintos. Šv. Mišias laikė kunigai Paulius ir Rolandas. Brolis Rolandas trumpai papasakojo prietaringai vertinamą Šv. Huberto istoriją. Su medžiotojų švente susirinkusiuosius pasveikino KMS prezidentas Artūras Kidiša.
Bažnyčioje buvo renkamos aukos Šv. Antano ir Šv. Huberto altorių restauracijai. Surinkta 2680 Eur. Kurie bus panaudoti Šv. Huberto paveikslui įsigyti.
Po mišių medžiotojai su broliais pranciškonais bendravo prie medžiotojiškų vaišių stalo Šv. Jurgio konvento salėje. Vakaronėje A. Kidiša pristatė leidžiamos knygos apie Kauno medžiotojus „Medeinos takais” signalinį egzempliorių, pažymėdamas, kad apie knygos atsiradimą daugiausiai turime dėkoti knygos sudarytojui ir pagrindiniam autoriui KMS prezidento pavaduotojui Algirdui Brukui. Keletą sakinių dėl duomenų rinkimo apie medžiotojų klubų veiklą pasakė ir vienas iš knygos autorių Vytautas Ribikauskas. Džiugu, kad Šv. Huberto dienos minėjimas Kaune jau tapo gražia tradicija.

Vytautas Ribikauskas
“Mūsų girio” 2015 lapkritis Nr.11(611)