MIŠKININKAI GYVENTOJAMS DALINO EGLIŲ ŠAKAS IR GERĄ NUOTAIKĄ

Gruodžio 21 d. nuo 14 val. Generalinės miškų urėdijos iniciatyva jau trečius metus vykdoma akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Akcijos metu visos Lietuvos miškų urėdijų miškininkai rajonų centruose ir kitų miestų aikštėse, girininkijose nemokamai dalina eglių, pušų ar kitų spygliuočių medžių šakas.

Dubravos eksperimentinės – mokomosios miškų urėdijos miškininkai kauniečiams eglės šakas dalino Kauno miesto Rotušės aikštėje.

Girininkijų darbuotojų gražiai apkarpytas, paruoštas puošimui eglių šakas gyventojams dalino žaliomis uniformomis pasipuošę urėdijos pareigūnai. Pasiimti šakas miestiečiai ėjo ramiai išsirikiavę tvarkinga eilute be jokio šurmulio, skubėjimo. Miškininkai ragino miestiečius parnešti šakų ir kaimynams, ypač žmonėms su negalia, kuriems keblu atvykti į akcijos vietą patiems, todėl dažnas pilietis paėmė po keletą ar visą glėbį eglišakių. Eglės šakų į Rotušės aikštę buvo atvežta daug, tad užteko visiems. Jų išdalinta arti 2 tūkstančių.

Dažnas miestietis ar miestietė stebėjosi, kad šiais laikais kas nors dar gali būti dalinama veltui. Tačiau, kokie gi tie „šie laikai“?

Nejaugi visokios informacinės priemonės jau perauklėjo visus mus priversdamos tikėti, kad viskas mūsų šalelėje tik blogai, kad viskas tik perkama ir parduodama, vagiama ir plėšiama, sukčiaujama ir apgaudinėjama… Žinoma, yra ir tai, bet niekur nedingo meilė artimam, užuojauta, pagalba tiems, kuriems ji reikalinga.

Kas pasidalina sriubos lėkšte ir maisto produktais, kas eglišakėmis, o ir geras žodis, užuojauta, maloni šypsena ar gražus prieššventinis palinkėjimas – juk didelė vertybė.

Tad ir dalindami eglių šakas miškininkai, ir jas paimdami gyventojai šypsojosi vieni kitiems linkėdami gerų Šv. Kalėdų ir nors šiek tiek laimingesnių Naujųjų Metų.

Ir patikėkite, kuo nors dalintis su kitais yra nepaprastai gera. Duodamas pats gauni dešimteriopai daugiau… Tad, reikia tikėtis, tų duodančių atsiras vis daugiau ir daugiau.

Dalis miestiečių atėjo ne tik pasiimti eglės šakos, bet domėjosi Dubravos eksperimentinės-mokomosios urėdijos veikla. Jiems į klausimus atsakinėjo miškų urėdas Kęstutis Šakūnas, jo pavaduotojas Gediminas Kazlovas, inžinierius Darius Bielevičius, girininkai Viktoras Sonda, Kęstutis Sinkevičius, Rimas Krasauskas. Kauniečiams buvo dalinamos Dubravos urėdijos miškų schemos su poilsiaviečių išdėstymu, lankstinukai apie urėdijos veiklą.

Kalėdinių eglišakių dalinimo akcija praėjo šventiškai. Patenkinti liko ir miškininkai, ir kauniečiai.