Padaliniai – Medelynas – Medelynas

Medelynas 1986 metais

    1958m. įkurtas medelynas yra vienas didžiausių ir moderniausių Lietuvoje. Medelyno plotas – 53,9ha. 1996m. medelynas buvo pertvarkytas taikant labiausiai Europoje paplitusias sodmenų auginimo technologijas ir naudojant danų firmos „Egedal“ medelynų darbui skirtus mechanizmus. Medelyne įrengta moderni laistymo sistema, leidžianti miško sodmenis persodinti netgi vasarą. Čia išauginami sodmenys naudojami ne tik saviems poreikiams, bet ir parduodami kitoms miškų urėdijoms, privatiems miškų savininkams, eksportuojami į užsienio valstybes. Medelyne taip pat auginami dekoratyviniai augalai urbanistiniams želdiniams bei įvairių rūšių kalėdinės eglutės, renkamos ir ruošiamos sėklos,jos saugojamos sėklų saugykloje – šaldytuve, aižomi kankorėžiai, gaminami repelentai.

Medelynas 2009 metais

Medelyno veiklos sritys:

· Miško sodmenų auginimas

· Dekoratyvinių augalų ir kalėdinių medelių auginimas

· Kankorėžių aižymas, sėklų paruošimao bei laikymo paslaugos miškų urėdijoms ir privačių miškų savininkams

·Repelento G-4 gamyba

   Medelyne auginami spygliuočių ir lapuočių rūšių sodinukai valstybiniams ir privatiems miškams atkurti kirtavietėse bei įveisti naujiems žemdirbystei nenaudojamose žemėse. Sodmenys yra aukštos selekcinės kategorijos, iš jų išauginti miškai bus našūs ir atsparūs įvairioms stichinėms nelaimėms.

   Dekoratyviniai sodmenys realizuojami su atvira šaknų sistema, su žemės gumulu arba pasodinti vazonėliuose. Pasirinkti galima iš 200 rūšių ir formų spygliuočių bei lapuočių medžių, krūmų ir lijanų sodinukų. Stambūs (2-4m aukščio) medeliai: pilkieji kėniai, serbinės eglės, Dygiosios eglės sidabrinės formos medeliai, kalninės pušys, paprasti ir raudoni ąžuolai, klevai, liepos specialiu traktoriumi „Bobcat“ iškasami su dideliu žemės gumulu ir įpakuojami specialiuose tinklo maišuose.

   Medelyne didelis kalėdinių medelių pasirinkimas: įvairaus aukščio paprastosios ir baltosios, serbinės eglės, dygiosios eglės ir sidabrinė jų forma, įvairūs kėniai. Kalėdiniai medeliai realizuojami nukirsti arba pasodinti į vazonus.

   Moderniausia ir pajėgiausia Lietuvoje kankorėžių aižykla aižo įvairaus dydžio spygliuočių medžių ir juodalksnio kankorėžius miškų urėdijoms ir privačių miškų savininkams. Kokybiškai išvalytos ir paruoštos sėklos laikomos moderneme miško sėklų sandėlyje – šaldytuve, kur optimaliose sąlygose saugomos ilgus metus išlieka geros kokybės.

   Iš išaižytų pušies ir eglės kankorėžių galima pasigaminti įvairius suvenyrus, kalėdinius žaisliukus. Išaižyti kankorėžiai puikiai tinka alpinariumų, želdynų žemės paviršiaus mulčiavimui.

   Medelyne gaminamas ir realizuojamas repelentas G-4, apsaugantis spygliuočių bei lapuočių medžių sodinukus nuo jaunus ūglius skabančių elninių žvėrių.