ŠALTINIŲ TAKAS

12 km nuo Kauno miesto nutolęs, nepakartojamu gamtovaizdžiu alsuojantis  Dubravos eksperimentinės mokomosios miškų urėdijos Ežerėlio girininkijos Kačerginės parkinis pušynas  užima 425 ha ploto,  ir nusidriekęs  visai šalia per mišką einantį plentą Kaunas – Šakiai. Upės raidos etapuose susiformavęs  vietovės reljefas ir kraštovaizdis sąlygojo šiaurės vakarinės ir šiaurės dalyse vyraujantį įvairaus palinkimo šlaitų atsiradimą, o viršutinėje terasoje – reljefo lengvą banguotumą.  Čia reljefo aukščių skirtumas vietomis siekia 56 metrus. Nemažą dalį teritorijos užima supustytos ir smulkiagrūdžių smėlių kopinės kilmės kalvelės. Unikalus savo sausais pušynais, raižytu reljefu, Nemuno kaimynyste – Kačerginės šilas nuo seno vilioja poilsiautojus praleisti čia savo laisvalaikį.

Pastaruoju metu nuolat didėjantis visuomenės poreikis sveikai gyventi  skatina ieškoti naujų ir efektyvesnių poilsio išraiškos būdų. Vis dažniau  Lietuvoje galima pamatyti parko ar miško takeliu sparčiai žingsniuojančius  žmones su lazdomis. Taigi, vienas iš tokių būdų – 1997 metais Suomijoje atsiradęs ir smarkiai Lietuvoje populiarėjantis – šiaurietiškas vaikščiojimas. Taip nuolat lankomas poilsiautojų Kačerginės šilas, natūraliai atsiradę lankytojų išvaikščioti takelių labirintai subrandino Dubravos EMMU darbuotojams „Šaltinių Tako“ idėją.

Šaltinių takas – tai specialiai parinktas maršrutas, besidriekiantis pro vaizdingas Kačerginės miško apžvalgos aikšteles, atokesnius kampelius su įdomesne augmenija, įspūdingais triukšmaujančių paukščių jauniklių garsais, judriais, medžiais liuoksinčių voverių šuoliais.

Šis takas – tai puikus sprendimas aktyvų poilsį propaguojančioms šeimoms, pavieniams asmenims, ar jų grupėms. Šiaurietiško vaikščiojimo entuziaztai ir tiesiog kiekvienas čia galės eiti taip kaip nori – ar su dviem lazdomis, ar su viena, ar išvis be jų – tikrai bus labai smagu! Juk svarbiausia čia – kad žmonės tiesiog eitų ir pajustų vaikščiojimo, sveikatingumo, judėjimo džiaugsmą. Juk neveltui sakoma: „Nori džiaugtis gyvenimu – vaikščiok. Tuomet išvysi ir gamtos grožį, ir patirsi bendravimo su kitais malonumą“.

Šaltinių tako ilgis siekia 6 km, beeinant šiuo maršrutu, galima grožėtis  čiurlenančiais šaltiniais, kurių aukštos kokybės vandenį naudoja miško teritorijoje įsikūrusi sanatorija „Žibutė“ bei didelė dalis Kačerginės miestelio gyventojų.  Pakeliui galima sutikti keliasdešimtis įvairaus dydžio ir formų skruzdėlynų, lapių ir barsukų olų, o iš keturių, maršrute esančių apžvalgos aikštelių – žavėtis  Nemuno vaizdais, garsiuoju Pyplių piliakalniu bei susipažinti su kertinėmis miško buveinėmis. Pavargusieji galės prisėsti pailsėti ant specialiai šiam takui įrengtų suolelių. Tiems, kam pasirodys neįveikiama 6 km trąsa – trumpinti maršruto ilgį. Bijantiems pasiklysti – miškininkai pasirūpino ir jų saugumu – į žemę įkasti baltai nudažyti stulpeliai, kurie poilsiautojams rodys judėjimo kryptį. Pasirūpinta ir naktinių žygių mėgėjais – maždaug 2 m aukštyje miškininkai pažymėjo medžius specialiais šviesą atspindinčiais dažais, kurie naktį pašvietus prožektoriumi – spindi.

Atvykę poilsiautojai su transporto priemonėmis, jas galės palikti Kačerginės miestelyje esančioje nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje, kur atvykusiuosius pasitiks informacinis stendas, o paėjus 200 m Kačerginės plento link, keliauninkus pasitiks – „Šaltinių Takas“.