SĖKLŲ SAUGYKLA – ŠALDYTUVAS

Dubravos medelyne buvo įruošta ir vėliau tobulinta miško sėklų saugykla – šaldytuvas. Tipinio dviejų kamerų sėklų saugyklos pagrindu projektą miško sėklų laikymo saugyklai su amoniakiniu šaldymo agregatu paruošė Kauno “Žemprojektas”. 1987 m. amoniakinį šaldymo agregatą teko pakeisti freoniniu. O 2002 m. sėklų saugykla – šaldytuvas Kauno firmos “Algerta” buvo iš esmės rekonstruotas ir modernizuotas, panaudojant įvairių užsienio (belgų, vokiečių, italų) firmų agregatus, įrenginius, apdailos elementus ir kt. Šaldytuve panaudota patikima šiluminė izoliacija. Šaldymo kamerose temperatūrą palaikyti galima net iki 15 °C šalčio. Sėklos laikomos -2 -5 °C temperatūriniame režime vakuminiuose plastikiniuose maišeliuose, kurie sudedami į kartonines dėžes.

Pastaraisiais metais Dubravos sėklų saugykloje – šaldytuve pastoviai laikoma apie 15 tonų pušies ir eglės sėklų. Netgi pasiruošę sėklas savo aižyklose, dauguma miškų urėdijų laikyti jas atveža į Dubravą. Šiuo metu sandėlyje jas saugo 38 miškų urėdijos, 4 nacionaliniai parkai ir keli miškų savininkai.

Dubravos sėklų saugykla – šaldytuvas mielai pasitarnauja ir privačių miškų savininkams, norintiems saugoti savo surinktas sėklas. Medelyno specialistai sėklų kokybės rodiklių nustaymui mėginius laiku pateikia Valstybinės miškų tarnybos, miško sėklų ir sodmenų kokybės skyriui.