ŠIAIS METAIS „DAROM“ AKCIJOS DALYVIAI PATRAUKS Į MIŠKUS

VšĮ „Mes Darom“ aplinkos švarinimo akciją „Darom diena 2013“ šį pavasarį organizuoja gegužės 11 d.. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas šalies valstybiniams miškams. Valstybinių miškų valdytojai tokiose švarinimosi akcijose aktyviai dalyvauja kasmet. Praėjusį pavasarį per tokį renginį valstybiniuose miškuose surinkta daugiau nei 1500 tonų atliekų, daug sudėvėtų automobilių padangų bei įvairių elektronikos prietaisų. Už tai Generalinei miškų urėdijai ir visiems Lietuvos miškininkams akcijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja.

                      Dubravos EM miškų urėdijos miškininkai prie švarinimosi miškuose akcijos aktyviai prisijungti kviečia ir privačių miškų savininkus, juk visi – tiek valstybiniai, tiek privatūs miškai yra Lietuvos miškai ir jie turi būti  gražiai tvarkomi.

                      Gegužės 11d. prisidėti prie Dubravos urėdijos miškų švarinimo kviečiame visus kaimų ir miestelių gyventojus, Kauno miesto įmonių ir įstaigų darbuotojus, įvairių organizacijų narius, medžiotojus, visus miesto gyventojus. Juk ne miškininkai prišiukšlino pakaunės miškuose. Ateis vasara ir maloniau bus apsilankyti sutvarkytose poilsiavietėse, pasivaikščioti po neužšnerkštą mišką. O raudoną ar geltoną ūmėdę juk maloniau rauti iš žalio samanų kilimo, o ne iš įvairiomis šiukšlėmis nuklotos miško paklotės.

            Medžiotojai turėtų išvalyti miškuose įruoštų pastovių žvėrių šėryklų teritorijas, šernų jaukyklas, surinkti susikaupusias šiukšles prie žvėrių tykojimo bokštelių ir pakelėse į žvėrių tykojimo vietas. Šėryklose ir jaukyklose likusius žvėrių nesuėstus ir pradėjusius rūgti bei pūti, susimaišiusius su žvėrių išmatomis pašarus būtina pašalinti arba užkasti giliai į žemę, kad neplistų laukinių gyvūnų ligos. Stacionarines šėryklas patartina dezinfekuoti.

                      Visi dalyvaujantys renginyje „Darom diena 2013“ nuo pat ryto (9 val.) kviečiami rinktis Dubravos urėdijos girininkijų kiemuose arba kitose su girininkais suderintose vietose. Su girininkais susisiekti galima šiais telefonais:

                      Šilėnų girininkija – 868631094 arba 536694;

                      Vaišvydavos girininkija – 868619320 arba 383039;

                      Kuro girininkija – 869886093 arba 440864;

                      Ežerėlio girininkija – 868613815 arba 534234;

                      Pajiesio girininkija – 861157015 arba 536225.

                      Tikėkimės, kad iki balandžio 27 d. sniegas ištirps ir pakaunės miškuose. O gal sužydės ir žibuoklės, plukės, šilagėlės. Na, o strazdų, liepsnelių, ligučių ir kitų miško paukštelių trelės tikrai linksmins miškų švarintojus. Tad pakaunės miškai laukia Jūsų kuo gausesnių būrių…